Půjčovna vybavení

Máte zájem o výpůjčku vodáckého vybavení?

Pak prosím vyplňte následující formulář.

Vaše jméno:

Váš e-mail či telefon:

Datum výpůjčky:

Vzkaz:


Videonávody

Vodácké videonávody na Youtube.


Další weby

Výrobce plastových bazénů,
jímek, pramic, opravy
plastových lodí.

www.rodinne-bazeny.cz


Spojili jsme síly s půjčovnou lodí Vodoušek.

Půjčovna lodí Berounka, Ohře a Otava

Na níže uvedené řeky se lze vydat s vybavením z naší půjčovny lodí U Čerta. Stačí si jej vybrat, zjistit zda je na daný termín k zapůjčení a následně objednat.

Půjčovna lodí Berounka

Řeka Berounka má krásné údolí. Najdete v něm zákoutí, ve kterých jako by se zastavil čas před mnoha a mnoha lety.

Berounka nabízí množství kempů různé kvality. Od „placů“ na spaní s pivem a klobásou až po kempy s takřka kompletním servisem jaký si jen člověk na dovolené může přát. Samozřejmostí se stávají udržovaná sociální zařízení se sprchami a podobně.

Řeka je vhodná ke splutí celoročně a je vhodná i pro rybáře. V naší půjčovně lodí naleznete i rybářské pramice s vesly a elektromotorem.

Řeka Berounka i její okolí zajisté potěší každého, kdo má rád romantickou krajinu a pobyt v přírodě.

Půjčovna lodí Ohře

V okolí řeky najdete mnoho zajímavostí u kterých stojí za to zastavit a shlédnout je. Doporučujeme určitě navštívit hrad Loket, prohlédnout si Svatošské skály nebo se trochu potrápit se svým vodáckým umem na cvičné peřeji Hubertus u které je restaurace, třeba pro ty méně sportovně založené.

Vodácky nejvyhledávanějším úsekem na řece Ohři je Loket - Vojkovice.

Většina jezů na Ohři je bez sjízdných propustí (u některých vznikají plány na jejich vybudování) a některé lze označit za velice nebezpečné.  Za nižších stavů nevypadají tyto jezy nijak nebezpečně a často je dokonce možné vidět v nich koupající se vodáky, o to horší je situace při vyšším stavu, kdy se pod nimi vytváří dlouhé vývařiště se silným válcem, z kterého v podstatě není možné uniknout. V poslední době se daří při opravách jezů hledět také na jejich sjízdnost, nebo alespoň osadit záchranými prostředky. Z velké části na tom má zásluhu Český svaz kanoistů (ČSK) sekce vodní turistiky.

Půjčovna lodí Otava

Řeka Otava a její okolí zajisté potěší každého kdo má rád romantickou krajinu a pobyt v přírodě. Je vyhledávaná jak vodákem „sportovcem“, vodákem „kochavým“, tak i vodákem „turistou“. Najdete na ní mnoho přírodních i umělých překážek, které vám plavbu zatraktivní, aby z ní nebylo jen pouhé „píchání“ vody.

Vodák turista i vodák kochavý obvykle vyhledává úsek ze Sušice do Písku. Jde o 66 km dlouhou plavbu o mírné obtížnosti ZW - WW I. Pozor je třeba dávat především na aktuální vodní stav. Otava je napájena především Vydrou a Křemelnou a obě tyto říčky sbírají vodu ze strání Šumavy. Proto při vydatných deštích mohou velmi rychle nastoupat a tím se navýší i průtok Otavy. Ještě z dob tradičního plavení vorů je na řece množství jezů. Na této trase jich je 26 a některé tvoří pěkné peřeje. Táboření je možné na vyhrazených místech, která jsou dobře značena. Liší se kvalitou vybavení od stanových, až po pohodlné chatičky.

Vodák sportovec vyrazí na Otavu spíše na jaře, kdy tající sníh navýší průtok a jde splouvat úsek Čeňkova pila - Sušice. Tento úsek má obtížnost WW I - WW III, při velké vodě až WW IV. Především část Čeňkova pila - Rejnštejn je pro vodáka sportovce to pravé. Pro splutí je třeba aby vodočet v Rejnštejně vykazoval minimálně 70cm, ale doporučuji plavbu spíše od 90cm kdy se koryto více zalije a není tak kamenité.

Věříme, že Vás nabídka půjčovny lodí U Čerta osloví a budeme se těšit na společné zážitky!

Takže Ahóóój s naší půjčovnou U Čerta na některé z těchto řek.

půjčovna lodí berounka půjčovna lodí ohře vodácké kurzy
© 2019 David Běle  |
  Celkový počet návštěv: 3
Realizoval David Musil